Kiedy należy spożywać białko po treningu

Kiedy zaczynasz ćwiczyć, czujesz się podekscytowany i zmotywowany, ale nie możesz się doczekać, kiedy sięgniesz po swoje ulubione jedzenie. W związku z tym kusi cię, aby zjeść coś smacznego przed lub po treningu.

Najczęstszym błędem, który popełnia większość ludzi, jest spożywanie ciężkiego posiłku przed lub po ćwiczeniach. Ciało potrzebuje więcej energii do spalania tłuszczów podczas wykonywania treningu. W przypadku, gdy spożywasz ciężki posiłek, wtedy twoje ciało będzie przechowywać dodatkową energię jako tłuszcz i będziesz przybierać na wadze.

Ponieważ zamierzasz poświęcić minimum 30 minut na trening, lepiej jest iść na wczesne śniadanie. Kiedy wstajesz wcześnie rano i zaczynasz swój trening, poczujesz się głodny, a twoje ciało będzie łaknąć białka i energii.

Jeśli trenujesz przez 2 do 3 godzin, to powinieneś zrobić sobie przerwę po treningu. Możesz zjeść swój ulubiony posiłek lub przekąskę, a nawet owoc.

Białko w proszku

Białko w proszku to świetny sposób na zwiększenie wydajności i uzyskanie szczupłej sylwetki. Jeśli więc trenujesz przez dłuższy czas, lepiej jest spożywać białko w proszku przynajmniej 15 do 20 minut przed treningiem.

Wnioski:

Jeśli jesteś nowy na siłowni, to musisz skupić się na treningach. Spróbuj zrobić sobie przerwę po treningu i zjeść swój ulubiony posiłek. Musisz jeść przed treningiem, a to pozwoli Ci utrzymać głód z dala. Tak więc, nie spożywaj ciężkiego posiłku przed lub po treningu.