5 Skutecznych sposobów na utrzymanie formy w czasie ciąży

Kto powiedział, że ciąża sprawi, że przytyjesz i nie będziesz miała siły? Cóż, istnieje wiele mitów związanych z ciążą, które sprawiają, że wierzymy, że jesteśmy słabe i nie możemy ćwiczyć. Tracimy więc motywację i nawet nie próbujemy ćwiczyć. Jestem tu jednak po to, by powiedzieć Ci, że w czasie ciąży nie będziesz słaba, będziesz silniejsza niż wcześniej.

Panie w ciąży, które obawiają się utraty sprawności fizycznej, nigdy jej nie stracą, ponieważ znajdą kilka skutecznych sposobów na zachowanie sprawności fizycznej. Oto niektóre z najlepszych sposobów na zachowanie sprawności fizycznej w czasie ciąży.

1. Rób przysiady

Squats to bardzo skuteczny sposób na zachowanie sprawności fizycznej w czasie ciąży. Pomoże ci zbudować silne nogi i wzmocnić mięśnie miednicy.

Jak to zrobić: Stań prosto i umieść stopy na szerokość ramion. Teraz podnieś prawą nogę i zegnij kolano, aby jak najbardziej przykucnąć. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, a następnie podnieś nogę i powtórz proces z drugą nogą.

2. Rób wypady (lunges)

Jest to jeden z najlepszych treningów, który nie tylko pomoże ci zachować sprawność, ale także zapewni siłę twoim nogom.

Jak zrobić: Stań prosto i podnieś jedną nogę i umieść ją za plecami. Następnie zegnij drugą nogę i umieść ją na górze stojącej nogi. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, a następnie przełącz się na przeciwną nogę. Powtórz ten proces 3 razy.

3. Rób podwyższenia łydek

Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na zwiększenie mięśni łydek i sprawi, że będziesz miał silne ciało.

Jak zrobić: Stań prosto z plecami do ściany i połóż na niej ręce. Powoli opuść stopę, a następnie ponownie powoli podnieś ją do góry.

4. Rób loki na bicepsach

Biceps curls są świetne dla utrzymania siły twoich ramion. Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń, które sprawią, że twoje ramiona będą silniejsze.

Jak zrobić: Usiądź prosto z łokciami umieszczonymi po bokach ud i trzymaj sztangi za boki. Następnie unieś ramiona w kierunku sufitu i trzymaj je prosto. Powoli opuszczaj ramiona, aż będą proste. Powtórz ten proces 3 razy.

5. Rób brzuszne crunche

Jest to kolejne najlepsze ćwiczenie, aby utrzymać swój abs stonowany i jędrny.

Jak to zrobić: Połóż się płasko na plecach i trzymaj kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Umieść ręce za głową, a następnie podnieś klatkę piersiową w górę i w dół tak bardzo, jak to możliwe.

Wnioski:

Jeśli jesteś w ciąży i nie chcesz stracić sprawności fizycznej to myślę, że są to najlepsze wskazówki, aby pozostać w dobrej formie. Wiem, że pokochasz te wskazówki, więc wypróbuj je już dziś i zobacz jak możesz uzyskać najlepsze rezultaty.