Jak zrobić smoothies bez banana

Chyba wszyscy musicie być świadomi faktu, że banan jest jednym z najpopularniejszych owoców używanych do robienia smoothies. Cóż, jeśli zastanawiasz się jak zrobić smoothies bez banana to czytasz właściwy post.

Banany są bardzo zdrowymi owocami, ale nie można spożywać dużych ilości bananów, ponieważ zawierają one dużo kalorii. Z tego powodu musisz spróbować zastąpić je innymi owocami, ale nie jest to takie proste.

Jest tak wiele powodów, dla których nie powinieneś używać banana w swoich smoothies. Zobaczmy niektóre z ważnych powodów.

Banan zawiera zbyt dużo cukru

Tak, dobrze słyszałeś. Banany są bardzo słodkimi owocami. Kiedy spożywasz dużą ilość bananów, wtedy smoothie stanie się słodkie, co jest bardzo złe.

Wysoki indeks glikemiczny bananów

Być może zastanawiasz się jaki jest wysoki indeks glikemiczny bananów, otóż jest on wysoki i to właśnie on jest powodem słodkości bananów. Jeśli spożyjesz banany w dużej ilości, wtedy podniesie to poziom cukru we krwi i poziom insuliny.

Jest zły na trawienie

Banany nie są łatwo trawione. Jeśli spożywasz banany regularnie, wtedy nie będzie to strawne dla organizmu. Dodatkowo możesz czuć się wzdęty.

Nie są dobre dla zębów

Banany są kwaśnymi owocami i kiedy je wypijesz, to uszkodzi Twoje zęby. Pozostawi również nieprzyjemny zapach na ustach.

Wnioski:

Jeśli jesteś miłośnikiem bananów, to nie martw się. Istnieje kilka alternatyw dla banana. Możesz nawet zrobić smoothies bez banana, jeśli użyjesz następujących zamienników.

Masło orzechowe

Jeśli nie masz pomysłu na zamiennik, to możesz użyć masła orzechowego w swoich smoothies. Jeśli używasz banana, to możesz zrobić smoothie dodając do niego dwie łyżki masła orzechowego.

Płatki owsiane

Jest bardzo bogaty w błonnik, ale jeśli nie jesteś w stanie spożywać tego owocu, to możesz użyć płatków owsianych jako zamiennika. Jest to bardzo zdrowe i da Ci dobry poziom energii.

Mleko kokosowe

Jeśli szukasz substytutu, to możesz użyć mleka kokosowego. Dostarczy ci ono białka i tłuszczu, a także zapewni ci potrzebną energię.

Wnioski:

Powinieneś wiedzieć, że banan nie jest dobrą opcją dla smoothies. Musisz więc spróbować znaleźć dla niego zamienniki.