9 Zdrowych przekąsek, które powinnaś zrobić w domu zamiast słodyczy

Najczęstszym problemem, z którym borykają się ludzie w każdym wieku jest to, że jedzą za dużo słodyczy. Nawet nie zdają sobie sprawy, że jedzą słodycze przez cały dzień i dlatego czują się zmęczeni i znużeni.

Szczerze mówiąc, istnieje wiele zdrowych przekąsek, które można zrobić w domu, ale większość ludzi nie robi tego, ponieważ nie wie, jak to zrobić. Jeśli jesteś zajętą osobą, która nie ma zbyt wiele czasu na gotowanie, a także nie chce wydawać pieniędzy na zakupy spożywcze, to powinieneś zrobić te przekąski w domu.

Mam zamiar podzielić się 9 zdrowymi przekąskami, które możesz zrobić w domu i nie musisz kupować składników z zewnątrz.

1. Chipsy bananowe

Banany są jedną z najlepszych przekąsek i jeśli chodzi o robienie chipsów, banany są najlepszą opcją. Obierz banana i pokrój go na małe kawałki. Następnie namocz go w misce z wodą przez godzinę i zostaw w lodówce. Po godzinie chipy staną się miękkie.

2. Baton proteinowy (Protein bar)

Są to najlepsze przekąski dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Można je zrobić poprzez zmieszanie orzechów, białka w proszku, mleka i płatków owsianych. Możesz je zrobić w różnych smakach.

3. Chipsy pita

Pita jest jednym z najbardziej pysznych przekąsek i jeśli chcesz, aby to zdrowsze, a następnie można zrobić chipy z pita. Możesz wymieszać odrobinę miodu z wodą, jogurtem i mielonymi migdałami. Następnie piecz przez pół godziny.

4. Sernik

Sernik jest najbardziej lubianą przekąską dla dzieci i dorosłych. Jeśli chcesz, aby ta przekąska była zdrowsza, możesz użyć niskotłuszczowego sernika.

5. Kulka serowa

Cheese ball jest jednym z najprostszych i najłatwiejszych przekąsek do zrobienia. Wystarczy, że połączysz w misce ser, chleb i masło.

6. Owoce

Możesz zrobić tę przekąskę, mieszając owoce, takie jak truskawki, pomarańcze i arbuz.

7. Smoothie

Smoothies są jednym z najlepszych zdrowych przekąsek dla dzieci. Można go zrobić przez mieszanie owoców, takich jak mango, banany i jagody.

8. Mieszanka orzechowa

Mieszanki orzechowe to najlepsze zdrowe przekąski dla osób, które są na diecie. Można je zrobić poprzez mieszanie migdałów, orzechów włoskich i orzechów ziemnych.

9. Batony owocowe i orzechowe

Jest to najlepsza przekąska dla osób, które szukają przekąski, którą można zjeść bez spożywania dużej ilości kalorii. Możesz go zrobić, mieszając owoce, takie jak banan, jabłka i truskawki.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Wiem, że niektórzy z was będą zaskoczeni, że te przekąski są łatwe do wykonania w domu, ale jedyną rzeczą jest to, że trzeba mieć trochę cierpliwości. To są zdrowe przekąski, które możesz zrobić w domu i nie musisz kupować żadnych składników.