6 Prostych i skutecznych metod interwałowych fitness

Każdy chce uzyskać sprawne ciało, ale większość z nich nie rozumie, że fitness nie jest ciastkiem. Potrzeba dużo poświęcenia i ciężkiej pracy, aby uzyskać sprawność.

Jeśli chcesz schudnąć, trzeba spalić więcej kalorii niż spożycie. Aby spalić kalorie trzeba być aktywnym. Jeśli jesteś entuzjastą siłowni, wtedy będziesz miał wiele opcji do wyboru.

Ale jeśli jesteś osobą ćwiczącą w domu, to masz tylko kilka opcji do wyboru. Istnieje tak wiele metod interwałowych fitness, które pomogą Ci spalić kalorie w krótszym czasie.

W tym artykule podałem kilka najlepszych i skutecznych metod interwałowych fitness. Te metody są proste i łatwe do naśladowania. Zobaczmy:

Ćwiczenia elastyczności

Ćwiczenia gibkościowe są najlepszą formą ćwiczeń. Pomogą Ci one uzyskać elastyczne ciało i poprawić jakość ruchu. Możesz je wykonywać w domu, w parku, a nawet siedząc w pociągu.

Jeśli jesteś początkujący, to możesz zacząć od rozciągania nóg i pleców. Elastyczność to pierwszy krok w kierunku sprawnego ciała. Możesz dodać inne ćwiczenia, takie jak wypady, przysiady, podnoszenie nóg, burpees, pompki, crunches itp.

Cardio

Cardio to najlepszy sposób na spalanie kalorii i możesz go wykonywać w każdym miejscu. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci śledzić Twoją sesję cardio.

Jeśli jesteś entuzjastą siłowni, to możesz skorzystać z bieżni. Jeśli jesteś osobą ćwiczącą w domu, wtedy możesz użyć maszyny eliptycznej.

Trening z ciężarami

Trening siłowy jest najlepszym sposobem na uzyskanie sprawnego ciała. Musisz podnosić ciężary, które zapewnią Ci masę mięśniową. Możesz zacząć od podstawowych ćwiczeń na podnoszenie ciężarów, takich jak wyciskanie na ławce, przysiady, wyciskanie na barkach, podciąganie, podciąganie, pompki, dipy, bicepsy, tricepsy itp.

Pilates

Pilates to prosta, ale skuteczna metoda fitness. Musisz wykonywać ruchy powoli i prawidłowo. Możesz to robić w dowolnym miejscu i czasie.

Jeśli jesteś początkujący, to możesz zacząć od ćwiczenia podstaw, takich jak brzuszki, wymachy nóg, podnoszenie nóg, zgięcia boczne, rozciąganie kotów itp. Możesz również dodać inne ruchy, takie jak plank, pushup, squat, twist, rower, skok, burpees, bieganie, jumping jacks, pushups, lunges, itp.

Bieganie

Jeśli jesteś entuzjastą siłowni to będziesz miał wiele opcji do wyboru. Bieganie jest jednym z najprostszych sposobów na spalanie kalorii i możesz to robić wszędzie.

Jeśli jesteś osobą ćwiczącą w domu, wtedy możesz użyć bieżni lub innych maszyn cardio.

Wnioski:

Tak więc, były to niektóre z najlepszych i skutecznych metod interwałowych fitness. Jeśli masz jakieś pytania związane z fitnessem, to możesz mnie zapytać w sekcji komentarzy.